Aktualności

Gmina Brzeszcze. Zlekceważyli obostrzenia, aby wspólnie napić się piwa

Dwóch mieszkańców Jawiszowic, którzy w niedzielne popołudnie spotkali się na osiedlowej ławeczce, aby wypić piwo, dotkliwie odczuje konsekwencje finansowe lekceważenia prawa.

Policjanci wspomagając służby sanitarne i medyczne, reagują na przypadki łamania zakazów wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem epidemii covid-19. Większość mieszkańców powiatu oświęcimskiego wzorowo stosuje się do wprowadzonych obostrzeń, dbając tym samym o zdrowie własne i swoich rodzin. Niestety, zdarzają się jednak również osoby, które świadomie lekceważą prawo.

Do jednego z takich incydentów doszło w niedzielę (11.10.) w Jawiszowicach. Tuż przed godziną 17, na osiedlu Paderewskiego. Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce, spożywali piwo, oczywiście nie mając nałożonych na twarz maseczek ochronnych. W związku z tym mundurowi podjęli interwencję, w trakcie której poinformowali sprawców wykroczeń o naruszeniu przepisów. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz brak maseczek na sprawców nałożono mandaty karne.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają przepisy wprowadzone w związku z epidemią, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Powrót na górę strony