Aktualności

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 16.03.2023

Dąbrowski policjant przeprowadził szkolenie dla seniorów w Dziennym Domu Seniora „Senior +” z siedzibą w Domu Ludowym w Smykowie. Podczas spotkania poruszono problematykę zagrożeń osób starszych ze strony przestępców oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia.

W miniony wtorek (14.03.br.), w Dziennym Domu Seniora „Senior +” z siedzibą w Domu Ludowym w Smykowie policjant z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadził szkolenie dla seniorów. Uczestnicy prelekcji mieli okazję wziąć udział w dwóch częściach szkolenia. Głównym tematem poruszanym podczas pierwszej części spotkania były oszustwa na szkodę osób starszych. Mundurowy przedstawił najczęściej stosowane przez przestępców metody: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” czy „przedstawicieli instytucji państwowych”. Objaśnił seniorom sposoby i techniki manipulacji stosowane przez oszustów, ucząc ich jednocześnie, jak prawidłowo reagować na tego rodzaju zagrożenie oraz jak zachowywać się asertywnie. Podczas drugiej części spotkania funkcjonariusz, instruował seniorów w jaki sposób zabezpieczyć mienie w razie wyjazdu poza miejsce zamieszkania.  
Uczestnicy spotkania, podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. Zadawali pytania sierż.szt. Filipowi Srebro i rozwiewali tym samym wątpliwości, dotyczące ich własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień. Na koniec szkolenia policjant wyposażył uczestników w elementy odblaskowe, tak niezbędne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. 
 

  • policjant prowadzi spotkanie uczestnicy siedzą przy stole
  • policjant z seniorami, którzy tzymają w rękach elementy odblaskowe
Powrót na górę strony