Aktualności

Maskotki trafią do najmłodszych poszkodowanych w zdarzeniach drogowych

Data publikacji 23.03.2023

Fundacja „Bezpiecznie do Celu” po raz kolejny przekazała sądeckim policjantom maskotki, które mundurowi będą wręczać najmłodszym uczestnikom zdarzeń drogowych. Rolą „pluszowych ratowników” będzie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, ciepła i bliskości, czyli wszystkiego tego, co dzieci tracą w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia drogowego.

22 marca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, członkowie zarządu Fundacji „Bezpiecznie do Celu” – Prezes Jarosław Mleczko i Wiceprezes Mariusz Tokarczyk, po raz kolejny przekazali na ręce p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, podinsp. Bogusława Żytkowicza „maskotki pierwszej pomocy psychologicznej” dla najmłodszych dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. Jest to kontynuacja projektu pod hasłem „Tygrysek Twój Ratownik”. 
Udział w wypadku czy nawet kolizji drogowej może stanowić traumatyczne przeżycie i narażać ich uczestników na duży stres. O ile większość dorosłych jest w stanie zapanować nad emocjami, dla najmłodszych tego typu przeżycia mogą być ogromnym problemem. Uporać się ze stresem małym uczestnikom wypadków i kolizji będą pomagały teraz sympatyczne pluszowe lwy. Maskotki będą podróżować w radiowozach sądeckiej Policji, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych, by w razie potrzeby mogły szybko trafić do najmłodszych poszkodowanych.

„Lew Ratownik” (następca pluszowego „Tygryska Ratownika”, który do tej pory był przekazywany dzieciom) ma bardzo ważne zadania. Po pierwsze, ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest poszkodowanym lub świadkiem zdarzenia drogowego. Ma również pomóc nawiązać służbom ratowniczym kontakt z dzieckiem. Mamy nadzieję, że pluszaki wręczane najmłodszym przez policjantów skutecznie pomogą odwrócić ich uwagę od sytuacji zaistniałej na drodze.
 

  • p.o. naczelnik i prezes fundacji ściskają sobie dłonie, obok wiceprezes fundacji, pluszaki ułożone na stole
  • pluszowe maskotki ułożone na stole w sali oficerskiej
  • pluszowy lew, w tle banner sądeckiej Policji
  • wspólne zdjęcie p.o. naczelnika WRD oraz przedstawicieli fundacji, wszyscy trzymają w dłoniach maskotki
Powrót na górę strony