Aktualności

„Dołącz do nas” policyjna prelekcja dla uczniów klas czwartych

Data publikacji 23.03.2023

22 marca br. policjanci z Wydziału Prewencji krakowskiej komendy miejskiej wygłosili prelekcje dla prawie setki uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie. Wykładu wysłuchali czwartoklasiści, którym funkcjonariusze opowiadali o specyfice policyjnej służby, jednocześnie zachęcając słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji.

Dzisiaj, w godzinach porannych w Zespole Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Ułanów w Krakowie odbyła się policyjna prelekcja skierowana do uczniów klas czwartych. Ponieważ w szkole funkcjonują klasy o profilu policyjnym i wojskowym, młodzież, która do nich uczęszcza również została zaproszona do udziału w spotkaniu. Wykład pn. „Dołącz do nas” wygłosili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Podczas prelekcji funkcjonariusz omówił na czym polega specyfika pracy poszczególnych policyjnych wydziałów. Prelegenci opowiadali także o zasadach rekrutacji do Policji, przybliżyli, jak wygląda szkolenie i przygotowanie do służby oraz podkreślili, co można zyskać, wiążąc swoje życie z policyjnym mundurem. Poinstruowali również uczniów, gdzie znajdą potrzebne informacje i formularze niezbędne w procesie ubiegania się o przyjęcie do służby. 

Uczniowie klas czwartych, którzy niebawem podejmować będą decyzje dotyczące swojej zawodowej przyszłości, z zainteresowaniem wysłuchali policyjnej prelekcji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, zadawała pytania i prosiła o wyjaśnienie nurtujących ich kwestii. Uczniowie sięgali również po ulotki i zatrzymywali się przed plakatem, który zawisł na szkolnej gazetce. 

Dołącz do nas! Rekrutacja trwa cały czas. Przypominamy, że wszystkie osoby zainteresowane służbą w małopolskiej Policji, podanie mogą złożyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie ulica Mogilska 109 (budynek nr 9) tel.: 47 83 54 068 - dokumenty od kandydatów do służby w Policji przyjmowane są w poniedziałki oraz środy od 8.30 do 14.30. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do służby w małopolskiej Policji znajdują się na stronie: malopolska.policja.gov.pl w zakładce „Praca i służba w Policji”.
 

  • Policjanci z Wydziału Prewencji podczas prelekcji
  • Policjant opowiada o zasadach rekrutacji do służby w Policji
  • Policjant, nauczyciel i uczniowie pozują do wspólnego zdjęcia
  • Uczniowie klasy mundurowej pozują do wspólnego zdjęcia z policjantem prowadzącym prelekcję
  • Uczniowie szkoły przed szkolną gazetką na której wisi policyjny plakat
Powrót na górę strony