Aktualności

Sądeccy policjanci zatrzymali uczestników bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 24.03.2023

Podczas libacji alkoholowej, w jednym z mieszkań w Nowym Sączu doszło do bójki pomiędzy uczestnikami spotkania. W wyniku podjętych działań bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali czterech sprawców. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a dwóch poszukiwanych uczestników imprezy trafiło do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło 21 marca br. około godziny 19:00, na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Podczas trwającej w mieszkaniu libacji alkoholowej wywiązała się bójka pomiędzy uczestnikami spotkania, która następnie była kontynuowana przed blokiem. Wówczas sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie i natychmiast udali się we wskazane miejsce. Uczestnicy bójki uciekli przed przybyciem mundurowych, pozostawiając na chodniku tłuczek kuchenny do mięsa. 

Na miejsce została skierowana również grupa dochodzeniowo-śledcza, która m.in. wykonywała oględziny i zabezpieczała ślady. Równolegle policjanci prowadzili poszukiwania w terenie, w wyniku których zatrzymano czterech mężczyzn. Jeden z uczestników bójki został zatrzymany w rejonie pobliskich bloków, natomiast trzech kolejnych w mieszkaniu, w którym odbywała się libacja. Zatrzymani korzystali z pomocy medycznej, doznali ogólnych obrażeń ciała. Ponadto w mieszkaniu przebywał również 27-latek poszukiwany do odbycia kary 308 dni pozbawienia wolności za kradzież. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

Kryminalni na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia. 23 marca br. zatrzymani sądeczanie w wieku 27, 32, 42 i 45 lat w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty. 42-latek odpowie za udział w bójce (grozi mu do 3 lat więzienia), natomiast trzej pozostali za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, jednak dla 27-latka wymiar kary może być wyższy, ponieważ popełnili je w warunkach recydywy. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia łącznie 360 dni kary więzienia za podobne przestępstwa, dlatego został przewieziony do zakładu karnego. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. 

  • drugi z zatrzymanych wsiada do nieoznakowanego radiowozu, obok nieumundurowani policjanci
  • Dwaj policjanci i dwaj funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przed peronami. Po prawej i po lewej stronie radiowozy. Przed funkcjonariuszami pojazd Straży Ochrony Kolei. W tle perony i torowisko.
  • nieumundurowany policjant prowadzi zatrzymanego wewnątrz budynku komendy
  • umundurowani policjantka oraz policjant prowadzą zatrzymanego w stronę oznakowanego radiowozu
Powrót na górę strony