Aktualności

Wieliczka - W Podstolicach, w trakcie remontu domu, znaleziono amunicję, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej

Data publikacji 24.06.2020

34- letnia kobieta, w trakcie prac remontowych znalazła karton z 184 sztukami amunicji, należącej do jej zmarłego dziadka. Policjanci zabezpieczyli znalezisko

20 czerwca b.r., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Podstolicach, został znaleziony karton w którym znajdowała się amunicja.

Na miejscu patrol Policji zastał 34- letnią właścicielkę posesji, która poinformowała mundurowych, że podczas prac remontowych, znaleziono karton z amunicją w ilości 184 sztuki. Bardzo prawdopodobne, że jest to amunicja pochodząca z okresu II Wojny Światowej, która należała do zmarłego przed laty dziadka właścicielki. 34 -latka poinformowała funkcjonariuszy, że dziadek nigdy nie opowiadał domownikom o swoich ,,sekretach’’, dlatego też nie spodziewali się, że w domu może znajdować się amunicja.
Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i docelowo zostanie przekazana patrolowi saperskiemu. Przypominamy, iż zgodnie z art. 263 kk, przechowywanie broni bądź amunicji bez zezwolenia jest karane.

Opr.PT

Źródło: KPP w Wieliczce 

Powrót na górę strony