Aktualności

"Bezpieczny senior" w powiecie gorlickim

Data publikacji 30.03.2023

Gorliccy Policjanci w marcu br., w trosce o bezpieczeństwo seniorów przeprowadzili kilka spotkań, podczas których przestrzegali seniorów przed oszustwami oraz innymi zagrożeniami, na jakie są narażone starsze osoby.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i jednostek podległych cyklicznie odwiedzają seniorów, by edukować ich z zakresu bezpieczeństwa. W marcu br., przeprowadzili takie spotkania między innymi w Klubie Seniora w Siedliskach, Wilczyskach, Szymbarku, Bobowej oraz w Rożnowicach i Grudnej Kępskiej, a także w gorlickim Uniwersytecie Złotego Wieku. Policjanci zwracali szczególnie uwagę  na oszustwa popełniane np. „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika MOPS”.  Tłumaczyli, w jaki sposób działają sprawcy i  jak należy właściwie reagować. Zwrócili uwagę, że oszuści stale modyfikują metody wyłudzania pieniędzy.  Podczas spotkania poruszono także temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwa na drodze i znaczenia elementów odblaskowych. Policjanci poinformowali także seniorów o możliwości korzystania z dostępnych programów na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa m.in. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał ulotkę informacyjną ze wskazówkami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe.

 

 

 

  • na sali przy stole, obok którego stoi policjant, siedzą seniorzy i słuchają prelekcji policjanta
  • na dużej sali siedzą seniorzy. Policjant stoi obok ekranu rzutnika i prowadzi prelekcję. Na ekranie wyświetlany jest obraz z seniorami.
  • na sali przy stole siedzą seniorzy i słuchają prelekcji policjanta
  • policjant na dużej sali rozdaje siedzącym seniorom odblaski
  • stojący policjant  prowadzi prelekcję dla seniorów siedzących na sali
Powrót na górę strony