Aktualności

Maturzyści odwiedzili miechowską komendę

Data publikacji 04.04.2023

W piątek (31.03) oraz w poniedziałek (03.04) Komendę Powiatową Policji w Miechowie odwiedzili tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 w Miechowie.

Uczniowie podczas spotkania z policjantką z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja do służby. Celem spotkania było przybliżenie potencjalnym kandydatom zagadnień związanych ze służbą w policyjnym mundurze. Jak określiła sama młodzież, tego typu spotkania są dla nich niezwykle cenne i pomagają im w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłego zawodu.
Na wstępie młodzież mogła zobaczyć służbę w Policji z innej perspektywy i przyjrzeć się pracy policjantów.  Uczniowie zapoznali się z zadaniami, jakie wykonuje dyżurny na stanowisku kierowania miechowskiej jednostki. Następnie zwiedzili „Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych”, przyjazny pokój przesłuchań czyli tzw. „niebieski pokój” oraz policyjną siłownię. 
Funkcjonariuszka podczas spotkania na sali konferencyjnej przedstawiła wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami oraz etapy procedury kwalifikacyjnej do policji, tj. test wiedzy, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne oraz badania lekarskie. 
W podsumowaniu prelekcji prowadząca zaznaczyła, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień otwiera nowe perspektywy i możliwości. 
 

  • UCZNIOWIE NA SPOTAKNIU Z POLICJANTKĄ
  • uczniowie na spotaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie (1)
  • uczniowie na spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie
Powrót na górę strony