Aktualności

35-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów ukradł samochód i paliwo

Data publikacji 04.04.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież samochodu i paliwa. Mężczyzna skradzionym Renault poruszał się ulicami Krakowa mając prawie 2 promile alkoholu oraz wsiadł za kierownicę nieswojego samochodu pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

25 marca br.  w godzinach wieczornych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie  o tym, że z jednego z parkingów w rejonie Ugorku skradziony został samochód marki Renault.  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową krakowskiej komendy miejskiej, niezwłocznie udali się  na miejsce. Kiedy funkcjonariusze byli w drodze, dyżurny otrzymał zgłoszenie że na jednej ze stacji benzynowych w rejonie ul. Mogilskiej, kierujący Renault zatankował paliwo i odjechał bez uiszczenia zapłaty. Numer rejestracyjny pojazdu odpowiadał skradzionemu. Kryminalni pojechali zatem w rejon stacji paliw, ustalili rysopis złodzieja, następnie sprawdzili wszystkie pobliskie ulice szukając sprawcy kradzieży.  Jeszcze tego samego dnia  na   jednej  z ulic  na terenie  Dzielnicy Śródmieście kryminalni zauważyli poszukiwany pojazd i rozpoczęli sprawdzenie znajdujących się w niedalekiej odległości od pojazdu zabudowań i miejsc, w których mógłby ukryć się poszukiwany. Po godz. 23.00 mężczyzna odpowiadający rysopisowi złodziej został zatrzymany, kiedy wychodził z jednego z bloków. Jak się okazało 35-latek, oprócz tego, że ukradł samochód i paliwo, poruszał się nim pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 
Zatrzymany 35-latek przewieziony został do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie złożył wyjaśnienia. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem w recydywie,  jazdę  pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo poniesie on również odpowiedzialność za kradzież paliwa. 27 marca br. Prokurator Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Śródmieścia Wschód zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.  Podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.   

  • Dwóch policjantów kryminalnych prowadzi przez parking zatrzymanego złodzieja samochodu

Film zatrzymany złodziej

Pobierz plik zatrzymany złodziej (format mp4 - rozmiar 14.98 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony