Aktualności

Podejrzany o śmiertelne potrącenie 17-latka został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 14.04.2023

Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował 3 miesiące aresztu wobec 31-letniego kierowcy, który podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz śmiertelne potrącenie 17-latka w miejscowości Murzasichle. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W Poniedziałek Wielkanocny, około godz. 23:20 w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim doszło do potrącenia pieszego. Po zdarzeniu młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Niestety, nad ranem do policjantów dotarła wiadomość, że 17-latek zmarł. Na miejscu potrącenia pracowali śledczy oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Samochód uczestniczący w wypadku zabezpieczono do dalszych badań. Policjanci zatrzymali również  31-latka pochodzącego z powiatu tatrzańskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem. Przed osadzeniem go w policyjnym areszcie, przebadano go alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki oraz  prokurator. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych, w tym jednego dotyczącego podejrzenia kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz drugiego zarzutu karnego, który dotyczył spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. 13 kwietnia br. na wniosek Policji i Prokuratury wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na  3 miesiące. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony