Aktualności

Policjant po służbie udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 19.04.2023

Policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce wracając do domu po służbie wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierującego, który nadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Natomiast agresywny pasażer i zarazem brat kierowcy odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, używanie słów nieprzyzwoitych, niepodanie swoich danych i niewykonywanie poleceń mundurowych.

W  niedzielę (16 kwietnia br.) po godzinie 22, policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce wracał do domu swoim samochodem po zakończonej służbie. W Spytkowicach uwagę funkcjonariusza zwrócił jadący przed nim samochód osobowy marki Audi, którego kierowca jechał „wężykiem” i miał problem z utrzymaniem  prawidłowego toru jazdy.  Sposób jazdy kierowcy audi wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. O swoich przypuszczeniach policjant poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a sam pojechał za audi. 
W pewnym momencie w rejonie dworca PKP w Chabówce, kierowca audi zatrzymał się na parkingu. Funkcjonariusz podbiegł do pojazdu, wyczuł od kierowcy alkohol i nie miał już wątpliwości, że ten był pijany. Policjant natychmiast wyłączył silnik w audi i wyjął kluczyki ze stacyjki  uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę. 
Po chwili na miejsce przyjechał patrol z rabczańskiego komisariatu. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile. Okazało się także, że  nie posiada  uprawnień do kierowania pojazdami. Tymczasem pasażerowi i zarazem bratu kierowcy „nie spodobała się” interwencja mundurowych. Agresywny i pijany 31-latek zaczął przeklinać, znieważył policjantów, nie podał swoich danych i nie wykonywał wydawanych przez nich poleceń. 
Bracia zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a po wykonaniu czynności przekazani pod opiekę matki. Kierowcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażer  odpowie za popełnione wykroczenia  i za  przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego – za co  grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. 
 

Powrót na górę strony