Aktualności

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie nowotarskim

Data publikacji 21.04.2023

19 oraz 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Eliminacje trwały dwa dni i odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Spośród młodszej grupy najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, a spośród starszej drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych. 

Przez dwa dni, uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego rywalizowali podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu. Pierwszego dnia, w Turnieju udział wzięło 15 czteroosobowych drużyn, a drugiego dnia 18 trzyosobowych drużyn. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę podczas testu wiedzy składającego się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym.

Natomiast test – skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Kolejnym etapem były konkurencje praktyczne tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz zadanie z udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W pierwszym dniu Turnieju spośród młodszej grupy najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych. Drugiego dnia eliminacji spośród starszej grupy najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych, a trzecie Szkoła Podstawowa w Zubrzycy Dolnej. Indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem oraz Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych.

 Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy wiedzy, umiejętności i osiągniętych wyników.  Za pomoc w organizacji Turnieju serdeczne podziękowania kierujemy dla Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu za gościnność, Burmistrza Miasta Nowy Targu za poczęstunek dla uczestników,  firmy Chlebek Sport Spytkowice za użyczenie rowerów oraz Multiagencji Lider Nowy Targ za ubezpieczenie zawodników. 

Wręczenie nagród dla zwycięzców Turnieju odbędzie się 8 maja br. o godzinie 10 w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. 
 

Powrót na górę strony