Aktualności

Ewaluacyjna debata społeczna w powiecie limanowskim

Data publikacji 28.04.2023

26.04.br. w Szkole Podstawowej w Przyszowej, odbyła się ewaluacyjna debata społeczna. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem w rejonie obiektów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Przyszowa.

W środę (26.04.br. w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” w Szkole Podstawowej w Przyszowej, odbyła się ewaluacyjna debata społeczna na temat „bezpieczeństwo w rejonie obiektów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Przyszowa”.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej debatę rozpoczął pełniący obowiązki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Albert Kogut, który przywitał uczestników. Następnie głos zabrali: kierownik Posterunku Policji w Łukowicy asp. Marcin Stopka, oraz mł.asp. Dariusz Ciba z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Limanowej, którzy przedstawili działania podjęte przez funkcjonariuszy, które wynikały z rekomendacji określonych w debacie inauguracyjnej. W odpowiedzi na wnioski mieszkańców rejon obiektów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Przyszowa był i nadal będzie regularnie patrolowany. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z KPP w Limanowej wśród uczniów szkół podstawowych przeprowadzili spotkania profilaktyczno- edukacyjne na temat odpowiedzialności osób nieletnich.

W ramach zgłoszonych wniosków  Urząd Gminy w Łukowicy poprawił infrastrukturę na obiektach sportowych w tym: umieszczono tablice z regulaminem obiektu, poszerzono rejon monitoringu wizyjnego, zamontowano dodatkowe oświetlenie oraz naprawione zostało ogrodzenie.

Zgromadzeni na debacie wyrazili nadzieję, że spotkania te i podjęte dzięki nim działania przyczynią się do ograniczenia lub rozwiązania problemu w rejonie obiektów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Przyszowa, dzięki czemu nie tylko mieszkańcom, ale również wszystkim innym korzystającym z tej przestrzeni publicznej będzie żyło się bezpieczniej.

 

Powrót na górę strony