Aktualności

Bieg „#Ogarniam życie” z udziałem krakowskich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 04.05.2023

W Szkole Podstawowej nr 142 w Krakowie odbył się Bieg „#Ogarniam życie”. Jednym z punktów wydarzenia było spotkanie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przygotowali dla młodzieży zagadki i quizy z zasad bezpieczeństwa na drodze. 

25 kwietnia br., na terenie Szkoły Podstawowej nr 142 przy ulicy Drożyskiej w Krakowie odbył się bieg „#Ogarniam życie” w ramach projektu o tej samej nazwie, a zorganizowany przez klasę siódmą  tej placówki.
Młodzież z klas od 4 do 8 podzielona była na grupy, których zadaniem było zaliczanie poszczególnych stacji. Na każdej stacji na uczestników czekały zadania związane z wiedzą praktyczną dotycząca życia codziennego, a także promowaniem ekologii i zdrowego stylu życia. Oprócz tego zawodnicy mierzyli się z przygotowanym torem przeszkód.

W czasie wydarzenia uczniowie rozmawiali z pedagogiem na temat trudności z jakimi spotykają się młodzi ludzie. Poruszane były również tematy tolerancji i szacunku do człowieka.
Jednym z punktów biegu było spotykanie z policjantami Ogniwa Profilaktyki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, z którymi młodzież rozmawiała na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przygotowali dla zawodników tematyczne zagadki, quizy i krzyżówki. Jak się okazało, dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczą zasad obowiązujących na drogach, zarówno tych dotyczących pieszych uczestników ruchu drogowego, jak i rowerzystów i użytkowników hulajnóg.

Skoro był to bieg „#Ogarniam życie” nie mogło zabraknąć stacji, przy której uczniowie musieli umieć pomóc sobie i innym, udzielając między innymi pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia, bezpieczeństwa, zdrowia i sportu. Rywalizacja była zacięta, zaangażowanie uczniów  ogromne, a wartości będące przesłaniem tej imprezy na długo zostaną wszystkim w pamięci. 

Po zakończonym wydarzeniu policjanci obdarowali uczestników biegu drobnymi upominkami.

Powrót na górę strony