Aktualności

Eliminacje krakowskie do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Data publikacji 05.05.2023

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie od wielu lat organizuje eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Konkurs przeprowadzany jest  wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na sprawdzaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznej uczestników.

29 kwietnia br. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ulicy Nowohuckiej odbyły się eliminacje krakowskie do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa podczas poruszania się po drogach i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej.

Podczas eliminacji do Turnieju sprawdzano wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji.

Kolejnym etapem były zadania praktyczne, podczas których oceniano umiejętności jazdy motorowerem w trudnych warunkach oraz po torze sprawnościowym, a także samochodem po wyznaczonej trasie z zamocowanym talerzem Stewarda.

Ważnym elementem tych zmagań są również zadania z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedza w tym zakresie jest niezwykle istotna podczas zaopatrywania osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych. 
 

Powrót na górę strony