Aktualności

45-latek okradał swojego pracodawcę

Data publikacji 09.05.2023

Pracownik jednej z podkrakowskich hurtowni artykułów spożywczych okradał swojego pracodawcę poprzez sprzedaż towaru „na lewo”. Proceder trwał przez 3,5 miesiąca. Starty oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych. 45-latkowi zarzucono dokonanie w sumie 11 kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Zielonkach uzyskali informacje o kradzieżach towaru spożywczego, do których miało dochodzić w okresie od 22 grudnia ubr. do 5 kwietnia br. w jednej z podkrakowskich hurtowni. Policjanci ustalili, że w kradzieże może być zamieszany jeden z pracowników  hurtowni. 
W takcie prowadzonych czynności policjanci zebrali materiał dowodowy potwierdzający,  że za znikaniem towaru i później  nielegalną jego sprzedażą stoi 45-latek, zatrudniony w firmie. Dalej stróże prawa dowiedli, że proceder polegał na wydawaniu niezafakturowanego towaru jednemu z odbiorcy, z którym się w ten sposób dogadał. Starty oszacowano na kwotę ponad 7 000 zł.
4 maja br. policjanci zatrzymali 45-latka. Usłyszał on zarzuty dotyczące  11 kradzieży. Z kolei dwie kobiety zamieszane w proceder mogą odpowiedzieć za paserstwo (zakup kradzionego towaru). Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 

  • kajdanki leżące na kodeksie karnym
Powrót na górę strony