Aktualności

Zdjął spodnie przed policjantami…

Data publikacji 10.05.2023

Policjanci z wielickiej drogówki zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu wielickiego odpowie także za wywieranie wpływu na policjantów. Za popełnione przestępstwa, teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

6 maja br., około godziny 22 w Niepołomicach patrol ruchu drogowego wielickiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej mercedesa, którego kierująca popełniła wykroczenie drogowe. W trakcie wykonywanych czynności, pasażer pojazdu, 41- letni mąż kierującej zaczął zachowywać się agresywnie oraz wulgarnie wobec interweniujących policjantów wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec podjętych czynności przez mundurowych.  W pewnym momencie, wyszedł  z mercedesa, podszedł do radiowozu, w którym siedział jedne z policjantów, po czym opuścił spodnie oraz bieliznę ,,eksponując” intymne części ciała funkcjonariuszowi. W wulgarnych słowach znieważał policjantów i groził im.  Policjanci zatem zatrzymali pasażera. W trakcie przejazdu do komendy, mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny. Kopał po radiowozie, odgrażał się mundurowym pozbawieniem ich życia oraz powoływał się na wpływy.
Wczoraj, 41- latek usłyszał zarzuty wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariusza, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjanta. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony