Aktualności

Wspólne patrole proszowickich policjantów ze strażnikami miejskimi

Funkcjonariusze codziennie sprawdzają stosowanie zasad kwarantanny przez osoby nią objęte jak również podejmują interwencje wobec osób nie przestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Funkcjonariusze w podejmowanych działaniach wspierani są przez proszowickich strażników miejskich, z którymi podczas wspólnych służb dokonują min. sprawdzeń osób objętych kwarantanną. Podczas takich kontroli ustalają czy dana osoba stosuje się do obowiązku przebywania w miejscu izolacji, ale pytają również czy nie potrzebuje pomocy, bądź wsparcia.

W środę funkcjonariusze wraz z pracownikami miejscowej stacji sanitarno epidemiologicznej kontrolowali stoiska na miejscowym placu targowym, ale również stacje paliw oraz sklepy. Podczas takich kontroli zwracana jest uwaga na to, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń takich jak zasłanianie ust i nosa czy zachowanie dystansu społecznego. W sklepach i innych obiektach sprawdzane są m.in. stanowiska do dezynfekcji rąk. Kontroli poddawane są również środki transportu zbiorowego, w których pasażerowie powinni obowiązkowo zasłonić nos i usta.


 

Przypominamy, że w przypadku interwencji podjętej przez mundurowych, możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych, może zostać sporządzony wniosek o ukarania do Sądu lub sporządzona informacja do sanepidu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu , apelujemy o respektowanie przepisów, gdyż najskuteczniejszą metodą walki z pandemią jest stosowanie się do obowiązujących obostrzeń- zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, oraz unikanie dużych skupisk ludzkich.

Powrót na górę strony