Aktualności

Zdarzenie drogowe w Bilczycach

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci z Wieliczki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godziny 6:30 w miejscowości Bilczyce, na drodze wojewódzkiej 966. Kierujący pojazdem Volvo z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się bocznie z kierującym pojazdem marki Citroen, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Renault. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali w Bochni oraz Krakowie.

22 maja, około godziny 6:30, na drodze wojewódzkiej 966 w miejscowości Bilczyce, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37- letni kierowca volvo,  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się bocznie z 45- letnim kierującym pojazdem Citroen, a następnie zderzył się czołowo z 36- letnim kierującym Renault. W wyniku tego zdarzenia, ranne zostały cztery osoby, 3 podróżujące pojazdem volvo oraz kierujący renault. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali w Bochni oraz Krakowa. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

  • Pojazd volvo biorący udział w zdarzeniu
  • Uszkodzony pojazd Citroen
  • Uszkodzony pojazd Renault
  • Uszkodzony pojazd volvo
Powrót na górę strony