Aktualności

Wyłonieni laureaci wojewódzkich eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023”

Data publikacji 26.05.2023

Przez dwa dni (24-25.05.br.), na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 80 funkcjonariuszy walczyło o możliwość udziału w finale ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”. Specjaliści z wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, laboratorium kryminalistycznego i wydziału doboru i szkolenia przygotowali dla uczestników zadania, w których sprawdzali umiejętności zawodników. Najlepszymi okazali się policjanci z Chrzanowa, tuż za nimi na podium stanęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Limanowej, a trzecie miejsce zajęli policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej.

To kolejny raz, kiedy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zorganizowali wojewódzkie eliminacje, podczas których wyłonili czteroosobowy zespół funkcjonariuszy, który będzie reprezentował małopolski garnizon w finale ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023”. W wojewódzkich eliminacjach wzięło udział 20 zespołów z komend miejskich i powiatowych, w skład których wchodziło po 4 funkcjonariuszy tj. kierownik zespołu, dochodzeniowiec, technik kryminalistyki oraz policjant służby kryminalnej.
Eliminacje rozpoczęły się 24 maja br.  na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Konkurs  otworzył insp. Tomasz Drożdżak Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który powitał reprezentantów komend garnizonu małopolskiego życząc im powodzenia w czekających ich zadaniach.
Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy zawodowej, sprawdzenie umiejętności strzeleckich, a następnie zawodnicy mogli wykazać się podczas udzielania pierwszej pomocy, obejmującej resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED. Te konkurencje wyłoniły trzy najlepsze zespoły tj. policjantów  z Komendy Powiatowej w Limanowej, Chrzanowie i Dąbrowie Tarnowskiej, które następnego dnia miały stoczyć walkę o pierwsze miejsce.
W drugim dniu konkursu, zawodnicy wzięli udział w zadaniach z kolejnych bloków tematycznych, które miały wyłonić laureatów. Zespoły wykazywały  się  wiedzą praktyczną podczas oględzin miejsca zdarzenia. Decyzją sędziów, w skład których wchodzili eksperci z Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego i Wydziału Doboru i Szkolenia – zespołem, którym będzie reprezentował małopolski garnizon w ogólnopolskich zawodach będą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Drugie miejsce zajęli policjanci  Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a ostatnie miejsce na podium przypadło zespołowi z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. 
Eliminacje zakończyły się uroczystymi gratulacjami, które zwycięskim zespołom złożył insp. Tomasz Drożdżak. 
Komendant zwrócił się do zawodników dziękując za bardzo wysoki poziom wiedzy, umiejętności i ogromne zaangażowanie. Pogratulował zwycięzcom wręczając pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. 
Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Michał Nowak, który również złożył na ręce zwycięzców gratulacje, podkreślając, że walka między zespołami była zacięta i wyrównana.
Teraz przed najlepszym zespołem z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie ogólnopolskie zawody, które odbędą się w dniach 20-22 czerwca w Pile. Mamy nadzieje, że przedstawiciele naszego garnizonu znowu staną na podium.
 

  • policjanci siedzą przy stolikach na sali i piszą test wiedzy
  • samochód zaparkowany obok niego policjanci ubrani w kombinezony ochronne zabezpieczają ślady
  • samochód  z otwartm bagażnikiem  obok niego policjanci ubrani w kombinezony ochronne zabezpieczają ślady
  • zdjecie wnętrza samochodu w tle przez otwarte drzwi widać policjanta
Powrót na górę strony