Aktualności

Piknik rodzinny z krakowskimi policjantami 

Data publikacji 30.05.2023

Rodzinne imprezy plenerowe to doskonała okazja by promować bezpieczeństwo na drogach i w życiu codziennym. Uczestnicy pikników spotykają się wtedy z policjantami, którzy radzą jak nie stać się ofiarą przestępców i jak bezpiecznie korzystać z dróg, a także zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zostali zaproszeni przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, do udziału w pikniku rodzinnym przy ulicy Lotniczej, który odbył się 27 maja br. na terenach zielonych placówki. Mundurowi przygotowali z tej okazji wiele atrakcji. Dzieci, brały udział w konkursach z nagrodami, rozwiązywaniu łamigłówek i uzupełnianiu kolorowanek. Starsi uczestnicy mogli skorzystać z  alko i narkogogli, natomiast policjanci wyjaśniali dlaczego osoba pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, nie powinna pod żadnym pozorem wsiadać za kierownicę.

Odwiedzający z zainteresowaniem oglądali radiowozy, zasiadając w ich wnętrzu i przymierzali elementy policyjnego umundurowania. 
Podczas spotkań z uczestnikami pikniku, funkcjonariusze dzielili się też wiedzą jak unikać oszustw, kradzieży i innych przestępstw. Każdy mógł skorzystać ze znajdujących się na policyjnym stoisku profilaktycznym, ulotek informacyjnych na temat bezpieczeństwa i zadać pytanie mundurowym.

Po ulotki chętnie sięgali dorośli, ale również dzieci, które zabierały je dla swoich dziadków, aby ci mogli się z nimi zapoznać i nie stawali się ofiarą oszustów podających się za wnuczka lub policjanta. 
Impreza plenerowa była też okazją do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, zachęcając do wstąpienia w szeregi Policji. Najmłodsi otrzymywali od mundurowych słodycze, odblaski i drobne gadżety. 

Działania profilaktyczne podczas rodzinnych imprez to wspaniała okazja do promowania bezpiecznych zachowań, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
 

Powrót na górę strony