Aktualności

Oświęcimscy policjanci na piknikach rodzinnych z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 31.05.2023

Ostatni weekend maja (27 oraz 28.05.br.) policjanci z powiatu oświęcimskiego oprócz zadań związanych z czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oświęcimskiego, uczestniczyli również w spotkaniach plenerowych związanych z Dniem Dziecka. Na piknikach rodzinnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej numer 5 w Oświęcimiu, Szkole Podstawowej numer 2 w Kętach oraz w Bobrku przez Ochotniczą Straż Pożarną, policjanci promowali zasady bezpieczeństwa oraz służbę policjanta.

Dla uczestników pikników organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i smacznych propozycji. Swoje stoiska miała również oświęcimska komenda Policji, Komisariat Policji w Chełmku oraz Komisariat Policji w Kętach.  Mundurowi prezentowali na nich radiowozy, sprzęt i wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka w domu i w drodze do szkoły. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali o sposobach zabezpieczenia mieszkań i domów podczas nieobecności, a także o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. Opowiedzieli o służbie przewodnika psa policyjnego, a także odpowiedzieli na wiele pytań związanych z rekrutacją i służbą w Policji. Dzieci i młodzież, a także i ich rodzice chętnie przymierzali elementy umundurowania i wsiadali za kierownice radiowozów oraz motocykli, robiąc pamiątkowe zdjęcia.

 • Piknik przy SP nr 2 w Kętach policjant prezentuje radiowóz obok niego stoją dzieci w tle stoiska
 • Piknik przy SP nr 2 w Kętach policjant prezentuje radiowóz obok stoi dziecko i jego rodzic, który wykonuje zdjęcie
 • Piknik, stoisko policyjne, policjanci prezentują motocykle
 • Piknik, stoisko policyjne, dziecko w radiowozie obok stoi policjant, w tle inne stoiska
 • Piknik, stoisko policyjne, policjant zakłada dziecku element umundurowania w tle inne osoby
 • Piknik, stoisko policyjne (8) policyjny przewodnik wraz z psem obok inne osoby
 • Piknik, stoisko policyjne (9) policjantka i policjant prezentują sprzęt policyjny
 • Piknik, stoisko policyjne, policjantka pomaga dziecku w kolorowaniu malowanki
 • Piknik, stoisko policyjne policjantka i policjant prezentują mieszkańcom elementy ubioru policyjnego. W tle wóz Wojska i radiowóz
 • Piknik SP nr 5 w Oświęcimiu policjant przymierza dziecku elementy umundurowania (1)
Powrót na górę strony