Aktualności

Dzień Dziecka z udziałem policjantów Wydziału Prewencji KWP w Krakowie

Data publikacji 02.06.2023

1 czerwca br. Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na terenie Samorządowego Przedszkola nr 124 w Krakowie.

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolny ogród zamienił się w krainę zabawy i edukacji, skierowanej dla przedszkolaków i członków ich rodzin. Uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w różnych atrakcjach, w tym m. in. loteryjkach z nagrodami, dmuchanych zjeżdżalniach, świątecznych poczęstunkach oraz policyjnej strefie bezpieczeństwa w ramach miasteczka edukacyjno-profilaktycznego.

Aktywna kampania edukacyjna prowadzona przez policjantów skierowana była w tym dniu głównie do dzieci, ale także do ich opiekunów. Uczestnicy otrzymywali materiały profilaktyczne w formie porad i ostrzeżeń, związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.  Odwiedzającym policyjne stanowisko profilaktyczne przekazywano, m.in. odblaski, naklejki, malowanki, ulotki, zakładki, plany lekcji, tabliczki mnożenia i krzyżówki obrazkowe. Wykonywano również odciski linii papilarnych oraz pieczątki z wizerunkiem smoków. Omawiano sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjno-urlopowym udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Podejmowano rozmowy
z obecnymi na wydarzeniu seniorami, przestrzegając przed oszustami i ich podstępnymi metodami działania oraz wręczano ulotki edukacyjne w tym zakresie. Promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, w jaki sposób z jej pomocą mogą zgłaszać przypadki związane z naruszeniem prawa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to, w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Dodatkowo zaprezentowano uczestnikom materiały doborowe do Policji promujące zawód Policjanta, m in. plakaty i ulotki jak zostać Policjantem. Chętni mieli także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu oraz przymierzenia elementów umundurowania, aby poczuć, choć na chwilę, jak to jest być policjantem. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne maskotki „Polisia” i „Inspektor Wawelek”, z którymi wykonywano pamiątkowe fotografie.

 • policjanci wraz z uczestnikami pikniku przy radiowozie policyjnym
 • policjanci z uczestnikami pikniku na pamiątkowym zdjęciu przy radiowozie wraz z maskotkami policyjnymi
 • policjant podczas wykonywania odcisków linii papilarnych uczestnikom pikniku
 • policjant wykonuje odciski linii papilarnych uczestnikom pikniku
 • policjantka podczas wykonywania odcisku linii papilarnych chłopcu
 • przedszkolaki podczas poczęstunku z okazji dnia dziecka
 • radiowóz policyjny podczas pikniku rodzinnego na terenie ogrodu przedszkolnmego
 • uczestnicy pikniku na pamiątkowym zdjęciu przy radiowozie policyjnycm z policjantami i maskotkami policyjnymi
 • uczestnicy pikniku przy policyjnym stanpowisku profilaktycznym
 • uczestnicy pikniku
 • zdjęcie pamiątkowe policjantów, maskotek policyjnych i dzieci przy radiowozie podczas pikniku (2)
Powrót na górę strony