Aktualności

Wspólne służby nowotarskich policjantów ze strażnikami miejskimi i gminnymi oraz żołnierzami WOT.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Gminnej oraz żołnierzami Wojsk Ochrony Terytorialnej prowadzą kontrole przestrzegania zasad kwarantanny oraz stosowania się do obowiązujących obostrzeń.

Od tygodnia w realizowaniu zadań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa policjantów na terenie powiatu nowotarskiego wspierają żołnierze WOT. Z uwagi na wzrost liczby chorych i tym samym zwiększenie liczby osób objętych kwarantanną, wspólne służby z żołnierzami będą nadal kontynuowane. Obecnie mundurowi do sprawdzenia mają ponad 1,5 tysiąca osób dziennie. Osoby przebywające na kwarantannie zobowiązane są do korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Dodatkowo od piątku, na terenie Nowego Targu można spotkać wspólne patrole policjantów z funkcjonariuszami Straży Gminnej. Natomiast patrole z funkcjonariuszami Straży Miejskiej pojawiły się na terenie Szczawnicy i Rabki-Zdroju. Podczas wspólnych służb mundurowi sprawdzają stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Wspólne działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, zminimalizowanie ryzyka zakażenia i liczby chorych.

Przypominamy, że od 10 października br. obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje na terenie całego kraju. Od soboty tj. 17 października wprowadzone zostały nowe, dodatkowe obostrzenia.

Informujemy, że za niestosowanie się do ustanowionych nakazów, zakazów lub ograniczeń grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych lub wniosek o ukaranie do sądu.

Powrót na górę strony