Aktualności

Mundurowy Dzień Dziecka w Suchej Beskidzkiej

Data publikacji 05.06.2023

W miniony piątek, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbył się V mundurowy piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” organizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Terenowym Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

Piknik rozpoczął seans w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej gdzie rodzice wraz z pociechami mogli obejrzeć film, a następnie wspólnie z maskotką suskiej Policji „Polickiem” wejść na parking komendy gdzie przygotowano wiele atrakcji. Pan Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej mł. insp. Robert Michna wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP Tadeuszem Gackiem przywitali wszystkich uczestników, a następnie każde dziecko otrzymało symboliczną paczkę. 

Na parkingu były prezentowane radiowozy oznakowane z suskiej komendy wraz z pojazdami straży pożarnej (Państwowej Straży Pożarnej z Suchej Beskidzkiej, OSP Sucha Miasto,  OSP Kurów). Na pikniku nie zabrakło zamków dmuchanych, które jak zawsze na takich spotkaniach były bardzo oblegane. Kolejną z atrakcji była przejażdżka quadem policyjnym oraz quadem straży pożarnej. Przewodnik psa służbowego miał okazję przedstawić dorosłym wraz z ich pociechami, pokaz posłuszeństwa swojego podopiecznego „Hassana”. Na pikniku pojawiła się też inna maskotka znana wszystkim maluchom – bałwanek „Olaf”, który podobnie jak maskotka Policek chętnie pozował do zdjęć z dziećmi.

Główną atrakcją pikniku był występ profesjonalnego magika, którego możliwości zaciekawiły nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Obecni na pikniku GOPR-owcy zorganizowali dla dzieci ściankę wspinaczkową, gdzie każde dziecko pod ich asekuracją mogło bezpieczne wejść i zejść zdobywając szczyt placu suskiej komendy. Jak co roku nie zabrakło strzelania z paintballa oraz rzutek. Panie animatorki, które prowadziły konkursy i organizowały wspólne tańce, dodatkowo malowały różne postacie na twarzach dzieci. W trakcie  Zumby prowadzonej  przez pana Tomka  dzieci otrzymywały upominki za aktywny udział.

Każdy z zaproszonych uczestników pikniku mógł uzupełnić spalone kalorie przy kiełbasce lub kaszance z grilla, którego pilnował kucharz Irek. Dla uczestników pikniku przygotowano też dodatki do kawy lub herbaty w postaci pączków i mufinek. 
V edycja Mundurowego Dnia Dziecka przeszła już do historii, lecz przygotowana moc atrakcji, a także piękna pogoda sprawiły, że to wyjątkowe spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych pociech, które z niecierpliwością będą czekać na jego kolejną edycję. 

 

Powrót na górę strony