Aktualności

Dzień Dziecka z sądecką Policją

Data publikacji 06.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka na Sądecczyźnie zorganizowano w ostatnich dniach liczne festyny i pikniki rodzinne, w czasie których policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i jednostek podległych promowali bezpieczeństwo. Do policyjnych stoisk i służbowych pojazdów ustawiały się kolejki najmłodszych, którzy chcieli poznać ciekawostki na temat służby w Policji.

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do organizowania imprez plenerowych, w czasie których najmłodsi mogą nie tylko świetnie się bawić, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, ale również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Właśnie dlatego, jak co roku sądeccy policjanci wsparli organizatorów tych wydarzeń, aktywnie włączając się w promowanie bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą, a także w miejscach, w których dzieci i młodzież spędzają wolny czas.

Nie zabrakło również porad z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Mundurowi wzięli udział m.in. w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego, Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Poprad Muszyna CUP 2023, pikniku przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, w Miasteczku Galicyjskim, w Łazach Biegonickich, Stadłach, na osiedlach Falkowa, Helena i Wólki w Nowym Sączu, eventach organizowanych przez galerie handlowe, w festynach rodzinnych przy Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu, w Mystkowie i Świniarsku, festynie charytatywnym „Moc serc” w Gródku nad Dunajcem, także w pikniku w Wojnarowej, Bereście, Krynicy-Zdroju, w Dniu Rodziny organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nowym Sączu oraz obchodach 40-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Sączu.

Oprócz przypomnienia zasad bezpieczeństwa, uczestnicy pikników mieli możliwość zobaczenia z bliska policyjnych radiowozów, motocykli oraz sprzętu, którym na co dzień posługują się sądeccy mundurowi. Najmłodsi mogli także odbić swoje linie papilarne na dyplomie i zabrać go ze sobą na pamiątkę.

Takie wydarzenia są również dobrą okazją do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie, przedstawiali młodzieży zasady rekrutacji, a najmłodsi chętnie fotografowali się z mundurowymi, pytając o ciekawostki związane z ich pracą.
 

Powrót na górę strony