Aktualności

Krakowscy funkcjonariusze z Komisariatu II promowali zawód policjanta na terenie bulwarów wiślanych

Data publikacji 13.06.2023

Mundurowi z Komisariatu Policji II w Krakowie wzięli udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Promowanie zawodu policjanta” na nadwiślańskim Bulwarze Kurlandzkim. Jednym z celów wydarzenia było poszerzanie wiedzy w temacie zasad bezpieczeństwa nad wodą, przed zbliżającymi się wakacjami.

11 czerwca br. na Bulwarze Kurlandzkim, odbyła się akcja, podczas której krakowscy policjanci wyjaśniali dorosłym, młodzieży jak i dzieciom, zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i podczas uprawiania sportów wodnych. Przypomniano o tym, że można kąpać się tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, a najbezpieczniej jest korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratownika.

Policjanci przestrzegali rodziców, żeby podczas spędzania czasu wolnego w okolicach zbiorników wodnych, zawsze mieli w zasięgu wzroku swoje pociechy, uczestnicy zostali poinstruowani m.in. jak prawidłowo należy wezwać pomoc.

Poruszono tematykę bezpiecznego korzystania ze ścieżek rowerowych, zwałszcza tych znajdujących sie w pobliżu zbiorników wodnych. Zainteresowani biorący udział w akcji, mogli obejrzeć policyjny radiowóz a także wsiąść do niego. 

Mundurowi wykorzystując swoją wiedzę promowali zawód policjanta i odpowiadali na liczne pytania związane z przepisami, prawidłowym zachowaniem podczas wypoczynku nad wodą, ale także o swojej codziennej pracy w policji.

Powrót na górę strony