Aktualności

O bezpieczeństwie osób starszych na pikniku z okazji „Dnia Seniora” w Więckowicach

Data publikacji 15.06.2023

Podczas pikniku zorganizowanego z okazji „Dnia Seniora” w Więckowicach, nie zabrakło policjantów z powiatu krakowskiego. Na specjalnie przygotowanym stoisku policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie promowały bezpieczeństwo osób starszych. Obecny na miejscu był Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Cholewa.

Wczoraj (14 czerwca br.) w Więckowicach seniorzy z terenu powiatu krakowskiego świętowali wspólnie podczas XIX Powiatowego Dnia Seniora połączonego z Piknikiem Integracyjnym. Impreza, jak co roku, odbyła się na terenie przy Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach.
Obecny na pikniku był szef Policji powiatu krakowskiego mł. insp. Jacek Cholewa. Nie zabrakło również policjantek specjalizujących się w profilaktyce z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, które na specjalnie przygotowanym stoisku promowały bezpieczeństwo osób starszych. Funkcjonariuszki rozdawały ulotki na temat przestępstw dokonywanych na osobach starszych, opowiadając przy tym, jak się przed nimi bronić. Policjantki przypomniały również seniorom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, rozdając przy tym elementy odblaskowe, które zalecały wykorzystywać podczas wieczornych spacerów. W trakcie imprezy zaprezentowany został także policyjny  radiowóz.
Obecni na pikniku byli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krakowie. Nie zabrakło także Kół Gospodyń Wiejskich. Na pikniku odbył się też mecz pomiędzy księżmi-salezjanami, a samorządowcami. Impreza zakończyła się puszczeniem wianków na wodę.


Foto: Krzysztof Kamiński / Starostwo Powiatowe w Krakowie.

 

  • dwie policjantki rozmawiajace z uczestnikiem pikniku
  • komendant powiatowy Policji w Krakowie z piłką w ręku, obok niego uczestnicy turnieju - samorządowcy i księża
  • stoiska kół gospodyń wiejskich na pikniku z okazji dnia seniora
  • uczestnicy pikniku stojący przy rzecze podczas puszczania wianków
Powrót na górę strony