Aktualności

Poszukiwanie wędkarza na rzece Dunajec

Data publikacji 27.06.2023

W niedzielne popołudnie, służby ratunkowe zostały wezwane do poszukiwań osoby w Łukanowicach na rzece Dunajec. Świadkowie odnaleźli na brzegu przedmioty osoby, którą chwilę wcześniej widzieli łowiącą ryby w Dunajcu. Okazało się, że mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu zapomniawszy zabrać z  brzegu swoich rzeczy . 

Zaalarmowane służby zjawiły się we wskazanym rejonie i rozpoczęto poszukiwania. Świadkowie wskazali miejsce, gdzie pozostawione zostały ubrania, a w okolicy nie odnaleziono ich właściciela. Dodatkowo zawiadamiający oświadczyli, że chwilę wcześniej w nurcie Dunajca brodziła osoba z wędką i łowiła ryby. Niestety w tej chwili nikt jej nie widział. Zgłaszający przypuszczali, że osoba ta mogła utonąć. 

Strażacy z PSP w Tarnowie zwodowali łódkę, a policjanci rozpoczęli poszukiwania osoby na obu brzegach rzeki. Kilkadziesiąt minut później wpłynęła informacja, że poszukiwany, który pozostawił swoje rzeczy na brzegu, zgłosił się osobiście do służb prowadzących poszukiwania. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że nieroztropne pozostawienie rzeczy na brzegu może spowodować działania służb ratowniczych. Tłumaczył policjantom, że przez roztargnienie pozostawił je na brzegu i po skończonym wędkowaniu po prostu udał się do domu. Gdy się zorientował, że pozostawił swoje rzeczy na brzegu wrócił po nie. 

Na pochwałę zasługuje spostrzegawczość i empatia osób, które zwróciły uwagę na innych korzystających z uroków kąpieli wodnych i słonecznych. Pamiętajmy, aby korzystać z czasu wolnego i wakacji ze zdrowym rozsądkiem. 
 

Powrót na górę strony