Aktualności

Awanturował się w banku, naruszył nietykalność cielesną policjantów

Data publikacji 29.06.2023

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji osadzili w areszcie śledczym 46 – letniego mieszkańca Tychów, podejrzanego o uszkodzenie ciała policjantów oraz naruszenie ich nietykalności.

W poniedziałek (26.06.br.), tuż po godzinie 9 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony jednego z oświęcimskich banków, dotyczące klienta, który z nieznanych przyczyn wszczął awanturę w banku i z tego powodu został wyprowadzony na zewnątrz budynku. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. W trakcie legitymowania agresor uderzył interweniujących funkcjonariuszy, a następnie podjął próbę ucieczki. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów oraz strażników miejskich. Okazało się, że jest to 46 – letni mieszkaniec Tychów. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Została mu jednak pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu  zostały przedstawione zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz uszkodzenia ciała. Podejrzany odmówił składania zeznań w związku z tym nie są znane powody jego agresywnego zachowania zarówno wobec pracowników ochrony jak i policjantów.

Wczoraj (28.06.br.) rano zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Następnie trafił przed oblicze sędziego, który wydał wobec niego postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia, 46 – latek został osadzony w areszcie śledczym.

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie ciała grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony