Aktualności

Spotkanie policjantów z Komisariatu II Policji w Krakowie z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 30.06.2023

Wakacje to dla najmłodszych przede wszystkim czas wypoczynku i korzystania z różnych atrakcji. Jednak nawet w czasie wolnym od szkoły należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których policjanci przypominają w trakcie spotkań z najmłodszymi.

W miniony wtorek, w Młodzieżowym Domu Kultury ,,Dom Harcerza'' mieszczącym się przy ul. Lotniczej policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie, przeprowadzili zajęcia dla najmłodszych, którzy spędzają tam czas na półkolonii. W trakcie spotkania mundurowi opowiadali, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych osób podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci przypomnieli numer alarmowy 112 oraz sposób, w jaki należy prawidłowo wezwać pomoc. Omówiono także zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych oraz prawidłowego korzystania z roweru czy hulajnogi.

Funkcjonariusze poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, w lasach i w górach. W trakcie spotkania dzieci miały okazję rozwiązać krzyżówki związane z bezpieczeństwem, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak od środka wygląda policyjny radiowóz. 

Powrót na górę strony