Aktualności

Bezpieczne Wakacje 2023 z sądecką Policją – wizyta małych gości w komendzie

Data publikacji 07.07.2023

Dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach Bezpiecznych Wakacji od lat cieszą się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Wizyta w siedzibie sądeckich stróżów prawa jest dla dzieci dobrą okazją, by nie tylko zobaczyć, w jakich warunkach pełnią służbę funkcjonariusze, ale również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

6 lipca br. w dniu otwartym Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzięło udział około 120 dzieci z Sądecczyzny. Nasi mali goście mieli okazję z bliska przyjrzeć się metodom pracy policjantów zaprezentowanym m.in. przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego czy Wydziału Sztab Policji sądeckiej jednostki. Najmłodsi poznając tajniki pracy technika kryminalistyki dowiedzieli się m.in. jak fachowo nazywają się poszczególne rodzaje śladów oraz w jaki sposób zbierane są z miejsca zdarzenia, a na pamiątkę tego spotkania wszyscy odbili swoje odciski palców na specjalnym dyplomie. Ponadto funkcjonariuszki Wydziału Prewencji, odpowiadając na liczne pytania, przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby reagowania na różnorodne zagrożenia, a policjant ruchu drogowego zaprezentował sprzęt, jakim posługuje się w codziennej służbie.

Podczas spotkania dzieci miały również niepowtarzalną okazję zobaczyć część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a nie są one dostępne dla naszych interesantów – odwiedzili stanowisko pracy oficera dyżurnego oraz strzelnicę. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów i motocykla służbowego.
 

Powrót na górę strony