Aktualności

Śmiertelne potracenie pieszego w Racławicach

Data publikacji 07.07.2023

Miechowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej W 783 w miejscowości Racławice. Kierujący samochodem ciężarowym najechał na pieszego znajdującego się na jezdni, który nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

W środę  (05.07.br.) około godziny 21:30 w miejscowości Racławice, na drodze wojewódzkiej nr 783 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu dostawczego. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco 73 -letni mężczyzna potrącił pieszego, który poza obszarem zabudowanym poruszał się prawidłową stroną jezdni i jej skrajem ale bez elementów odblaskowych. Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, 51-letni mieszkaniec gminy Racławice zmarł na miejscu zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że 73-letni kierowca iveca był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają miechowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.
Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku. 
 

  • policjant trzyma w rękach czapkę policyjną
Powrót na górę strony