Aktualności

Powiat krakowski. Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego.

Data publikacji 24.07.2023

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w miniony weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 1 przestępstwo i 184 wykroczenia, w efekcie których nałożyli 142 mandaty karne. Dodatkowo prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom.

W miniony weekend (od 21 do 23 lipca br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 190 pojazdów, ujawniając przy tym 184 wykroczenia i 1 przestępstwo. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali  prawo jazdy kierującemu za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.  Podczas sprawdzenia stanu technicznego w 16 kontrolowanych pojazdach mundurowi ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. 
W wyniku ujawnionych naruszeń policjanci nałożyli 142 mandaty karne, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli. 
Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili też kierującego pomimo posiadania sądowego zakazu do prowadzenia pojazdów, które to przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 
Podczas działań policjanci ujawnili też 2 nietrzeźwych rowerzystów i 1 osobę poszukiwaną.
Dodatkowo, w piątek działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom, w szczególności w gminie Igołomia- Wawrzeńczyce.  
W czasie całego weekendu, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 6 zdarzeń drogowych.
 

Powrót na górę strony