Aktualności

Prezydent Sekcji Polskiej IPA oraz policjanci z pięciu europejskich krajów odwiedzili sądecką komendę

Data publikacji 25.07.2023

21 lipca br. sądeccy policjanci w ramach „Dni przyjaźni” gościli w murach jednostki członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Macedonii, Słowacji, Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Sekcji Polskiej IPA.

Podczas wizyty delegaci spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu – insp. dr. Krzysztofem Dymurą, Piotrem Wójcikiem – Prezydent Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz Elżbietą Gargulą – Przewodniczącą Zarządu IPA Region Nowy Sącz.
Wizyta była okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych z policyjną służbą w Polsce i w krajach południowej Europy. Delegaci poznali też obszar działania i strukturę organizacyjną komendy, zobaczyli m.in. stanowisko kierowania i pomieszczenie służbowe techników kryminalistyki, w którym pobierane są odciski palców i wykonywane zdjęcia sygnalityczne podejrzewanych. W trakcie spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie spraw zawodowych, m.in. dotyczących przestępczości, liczby policjantów i zakresu pracy poszczególnych wydziałów oraz wyposażenia i warunków służby. 
Podczas spotkania insp. dr Krzysztof Dymura wręczył Elżbiecie Garguli podziękowanie za bardzo dobrą współpracę oraz wspieranie działań sądeckiej Policji. Z kolei Piotr Wójcik uhonorował trzech członków Regionu Nowy Sącz Krzyżami Zasługi IPA Sekcja Polska oraz Medalem za wyróżniającą się działalność statutową.
Na pamiątkę wizyty w komendzie szef sądeckich policjantów przekazał gościom upominki promujące nasz region, a delegaci opuszczając komendę, potwierdzili, że motto członków stowarzyszenia IPA – Servo Per Amikeco (czyli Służyć Poprzez Przyjaźń), łączy ludzi poprzez wspólne pasje i policyjne doświadczenia.
 

  • prezydent Sekcji Polskiej IPA dekoruje E. Gargulę
  • wyróżnieni podziękowaniem od komendanta oraz odznaczeniami IPA
  • goście zwiedzają biuro IPA Nowy Sącz
  • wizyta u oficera dyżurnego
  • pomieszczenie służbowe techników kryminalistyki
  • wspólne zdjęcie przed komendą
Powrót na górę strony