Aktualności

Policjanci z trzech garnizonów transportowali mężczyznę do przeszczepu

Data publikacji 08.08.2023

Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z miechowskiej drogówki, którzy otrzymali informację, że w pociągu na dworcu kolejowym w Miechowie znajduje się 38 –mężczyzna, który pilnie musi dotrzeć do jednego z warszawskich szpitali na przeszczep wątroby. Z powodu awarii trakcji kolejowej pociągi jednak nie kursowały. Dzięki współpracy, świetnej koordynacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Miechowa, Jędrzejowa, Kielc, Skarżyska oraz funkcjonariuszy z garnizonu radomskiego oraz komendy stołecznej 38-latek szybko i bezpiecznie dotarł do szpitala.

 W poniedziałek (tj. 07.08.br.) około godziny 19.30,  do oficera dyżurnego miechowskiej komendy zadzwonił koordynator ds. transplantologii z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z prośbą o pomoc w przetransportowaniu  38 –letniego mężczyzny, który pilnie musi przyjechać do warszawskiego szpitala, gdyż czeka na niego organ do przeszczepu. Niestety, okazało się że mężczyzna utknął na dworcu kolejowym  w Miechowie, gdyż trakcja kolejowa uległa awarii i pociągi przestały kursować. 
Po otrzymaniu tej informacji dyżurny miechowskiej jednostki natychmiast na miejsce skierował patrol drogówki w składzie st. asp. Marek Pawłowski i st. post. Marcin Piwowarczyk, którzy na dworcu PKP odszukali wśród pasażerów pociągu mężczyznę i szybko przetransportowali pacjenta do granic powiatu miechowskiego. Tam na jednym z parkingów przy trasie S7 przekazali 38- latka mundurowym  z Jędrzejowa, którzy dalej kontynuowali transport mężczyzny.                    
 Dzięki sprawnej koordynacji, prowadzonej przez policjantów z Miechowa, Jędrzejowa, Kielc i Skarżyska-Kamiennej 38-latek błyskawicznie dotarł do granic województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Z tego miejsca mężczyzna karetką pogotowia w asyście stróżów prawa z garnizonu mazowieckiego, a później funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji ruszył w dalszą podróż i szczęśliwie dojechał do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się o pomoc do policjantów, zwłaszcza gdy zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie.
 

Powrót na górę strony