Aktualności

Policjanci skontrolowali trzeźwość 200 kierowców

Data publikacji 09.08.2023

Policjanci zakopiańskiej drogówki wyłapują amatorów jazdy na podwójnym gazie. Podczas wczorajszej akcji "trzeźwość" prowadzonej na drogach powiatu tatrzańskiego skontrolowano 200 kierowców. Trzech było pod wpływem alkoholu.

Na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci drogówki sukcesywnie prowadzą działania ukierunkowane na eliminację z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas akcji wykorzystują nowoczesne urządzenia do badania stanu trzeźwości, które umożliwiają przebadanie wielu kierujących w krótkim okresie czasu. Podczas wczorajszych (07.08.2023r) działań w ten sposób skontrolowali trzeźwość 200 kierowców. Trzech było pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista zatrzymany został w Zakopanem o 6.30 rano. Badania alkomatem wykazało blisko 1.2 promila alkoholu w jego organizmie. 40-latek z województwa śląskiego kierujący Oplem stracił prawo jazdy. Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany został w Poroninie o 8.45. 30-latek z powiatu tatrzańskiego kierował Volkswagenem, mając w organizmie ponad 1.1 promila alkoholu. On również stracił prawo jazdy. Obu kierującym ponadto grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Trzeci kierowca zdecydował się na jazdę w Białce Tatrzańskiej, będąc po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.3 promila alkoholu. Za to wykroczenie 18-letniemu kierowcy Mitsubishi z powiatu tatrzańskiego grozi grzywna do 5000 złotych, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Aby uniemożliwić takim nieodpowiedzialnym osobom podobne zachowania w przyszłości, zakopiańska drogówka zapowiada kolejne akcje!

R.Wieczorek/zdj.poglądowe
#policjazakopane

Powrót na górę strony