Aktualności

Sądeccy policjanci zatrzymali 27-latka za handel podrobionym towarem

Data publikacji 14.08.2023

Blisko 230 sztuk odzieży z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek o wartości nie mniejszej niż 40 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci na jednej z sądeckich giełd. 27-latek, który handlował podrobioną odzieżą, został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie własnych ustaleń wpadli na trop młodego sądeczanina, który miał zajmować się wprowadzaniem do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Na początku sierpnia br., funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę na jednej z sądeckich giełd, gdzie 27-latek miał swoje stoisko handlowe. Policjanci przejrzeli towar ze stoiska i nabrali wątpliwości co do oryginalności oferowanej do sprzedaży odzieży sportowej.
W toku realizowanych czynności policjanci zabezpieczyli łącznie 229 sztuk spodenek i koszulek z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość strat, jakie mogły ponieść poszkodowane firmy, oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 40 tys. złotych. 
27- letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów opatrzonych podrobionymi prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 

Powrót na górę strony