Aktualności

O bezpieczeństwie podczas wakacji z sądeckimi policjantami

Data publikacji 23.08.2023

Sądeccy mundurowi, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz turystom wypoczywającym w naszym regionie, a w szczególności dzieciom i młodzieży, od początku wakacji prowadzą różnorodne działania, w tym o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym.

Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w szczególności podczas organizowanych festynów i pikników rodzinnych, przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku i przestrzegają przed zagrożeniami, jakie czyhają m.in. na drogach, nad wodą czy w Internecie. W minioną sobotę, tj. 19 sierpnia br. sądeccy mundurowi promowali bezpieczeństwo podczas Fasolowych Żniw w Rożnowie oraz festynu na osiedlu Westerplatte w Nowym Sączu. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny sprzęt i pojazdy służbowe, które można było z bliska obejrzeć. Wszyscy, którzy odwiedzili stoisko promocyjne sądeckich mundurowych otrzymali drobne gadżety, a na pamiątkę tego spotkania najmłodsi otrzymali dyplom, na którym odcisnęli swoje linie papilarne. 

Dodatkowo policjanci z Komisariatu Policji w Muszynie w dniach 11 i 18 sierpnia br. przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas spotkań z młodzieżą z Krakowa i Chrzanowa, wypoczywającą w muszyńskim uzdrowisku. Mundurowi przypomnieli młodym ludziom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jak również apelowali o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. 
 

  • dzieci w radiowozie policyjnym podczas festynu
  • dzieci w radiowozie policyjnym podczas festynu
  • policjanci przy motocyklu policyjnym; w tle stoisko z ulotkami na festynie
  • policjant przy radiowozie policyjnym w którym siedzą mali uczestnicy festynu
  • policjantka z chłopcem trzymającym dyplom z odbitymi liniami papilarnymi
  • policjnatka stojaca obok radiowozu rozmawia z uczestnikami festynu
  • radiowóz policyjny na tle Jeziora Rożnowskiego
Powrót na górę strony