Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu bocheńskiego

Data publikacji 29.08.2023

Poniedziałkowe poranne działania bocheńskiej drogówki wyeliminowały z dróg nietrzeźwych kierowców. Kierujący na podwójnym gazie stracili już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozić im będzie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

W poniedziałek (28 sierpnia br.) policjanci w całym województwie małopolskim prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania te są ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli trzeźwości jak największej ilości osób kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego tych będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. W akcji brali udział również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy kontrolowali trzeźwość kierowców na terenie powiatu bocheńskiego. Funkcjonariusze już w godzinach porannych ujawnili trzy osoby prowadzące swoje pojazdy na „podwójnym gazie”. 
Od godziny 5:00 funkcjonariusze pełnili służbę na terenie gminy Rzezawa. Już 20 minut później w Krzeczowie zatrzymali do kontroli kierującą osobowym renaultem. 58-latka z powiatu brzeskiego została przebadana na trzeźwość, a jej wynik wskazał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. 
Kolejną kontrolę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli o godzinie 6:45 w Rzezawie. Jadący nissanem mężczyzna został wylegitymowany i zbadany na zawartość alkoholu, którego miał w organizmie ponad 0,5 promila. 56-latek z powiatu brzeskiego nie mógł, zatem kontynuować swojej jazdy. 
Około godziny 7:20 już na terenie Bochni do kontroli drogowej zatrzymany został 54-latek z Krakowa. Mężczyzna kierujący renaultem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało ponad 0,5 promila. 
Cała trójka straciła już uprawnienia do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie za popełnione przestępstwo usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna, oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Podczas działań bocheńscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 400 kierowców. 
 

Powrót na górę strony