Aktualności

Bezpieczne wakacyjne powroty

Data publikacji 01.09.2023

Zbliżający się wielkimi krokami koniec wakacji to czas powrotów z letniego wypoczynku, przez co i zwiększonego natężenia ruchu drogowego. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa na sądeckich drogach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić wzmożoną służbę.

W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapewnienia maksymalnej płynności ruchu, w ostatni weekend wakacji na sądeckich drogach będą prowadzone wzmożone działania kontrolne. Policjanci będą również podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców łamią przepisy ruchu drogowego, szczególnie tych, którzy nieprawidłowo wyprzedzają, przekraczają dopuszczalną prędkość, nie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nie udzielają pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 

Jak bezpiecznie dojechać do celu:
•    Każdy kierowca przed dłuższą podróżą powinien sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu.
•    Dzieci podróżujące w samochodzie powinny być odpowiednio zapięte pasami bezpieczeństwa lub znajdować się w fotelikach bądź innych urządzeniach przytrzymujących.
•    W trasę najlepiej wyruszyć wypoczętym, a przede wszystkim trzeźwym. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może znacząco wpływać na koncentrację i refleks, przez co skutkować tragicznymi konsekwencjami.
•    Podczas długiej podróży nie zapominajmy o odpoczynku i częściej róbmy przerwy.
•    Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg – stosujmy się do przepisów ruchu drogowego i zdejmijmy nogę z gazu. Lepiej dojechać do celu później, ale bezpiecznie.

Życzymy bezpiecznych wakacyjnych powrotów do domu oraz apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
 

Powrót na górę strony