Aktualności

Policjanci z Komisariatu III wzięli udział w dożynkach parafialnych w krakowskich Witkowicach

Data publikacji 12.09.2023

Udział w imprezie plenerowej towarzyszącej dożynkom, był okazją nie tylko do promowania bezpieczeństwa ale również zaprezentowania zawodu policjanta i kontaktu z uczestnikami wydarzenia. Mieszkańcy chętnie korzystali z rad funkcjonariuszy i świetnie bawili się robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia w radiowozie.

10 września br. odpowiadając na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Parafialnych w Krakowie – Witkowicach z miejscowej Parafii Rzymskokatolickiej św. Marii Magdaleny, funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie wzięli udział w dożynkach parafialnych. 
W imprezie plenerowej wzięli udział przede wszystkim okoliczni mieszkańcy, którzy licznie przybyli na wydarzenie, korzystając z zaplanowanych atrakcji. Jedną z nich była wizyta krakowskich policjantów z którymi każdy uczestnik mógł porozmawiać i dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Mundurowi swoją wiedzą dzielili się z dorosłymi i dziećmi. Najmłodsi zafascynowani byli policyjnym mundurem, służbowym motocyklem i radiowozem, którego wnętrze mogli obejrzeć, a siadając wewnątrz służbowego pojazdu poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy odblaski oraz krzyżówki, których hasła nawiązywały do zasad bezpieczeństwa.

W dożynkach wzięli również udział młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczęli lub wkrótce rozpoczną swoją ścieżkę kariery zawodowej i dlatego byli zainteresowani pracą policjantów i zasadami rekrutacji. Mundurowi chętnie opowiadali o charakterze służby w swojej formacji, a także informowali gdzie kandydaci powinni się zgłaszać. 
 

Powrót na górę strony