Aktualności

Tymczasowy areszt dla 28-latka

Data publikacji 15.09.2023

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali drogowego i narkotykowego przestępcę. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających, złamanie sądownego zakazu kierowania pojazdami, a także posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Taka kumulacja czynów sprawiła, że przestępca wprost z sali sądowej trafił do aresztu śledczego.

We wtorek (15.08.br.),  na jednej z ulic w Osieku policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen, który nie trzymał prostego toru jazdy. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem 28 – letni mieszkaniec gminy Osiek od dwóch lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. W ślinie kierującego tester wykazał metamfetaminę.  W związku z powyższym 28 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. 
Następnie policjanci z drogówki wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego, dokonali przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. W wyniku tych czynności w pokoju oraz garażu 28 – latka odnaleźli i zabezpieczyli osiem słoików z zawartością białej sproszkowanej substancji, plastikowe pudełko z suszem roślinnym oraz  zieloną tabletkę. Po zważeniu i zbadaniu zabezpieczonych środków odurzających okazało się, że w słoikach znajdowało się łącznie blisko 1200g amfetaminy,  w pudełku znajdował się gram marihuany, a tabletka to środek odurzający o nazwie ecstasy. 
Dwa dni później (17.08.2023) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty: złamania sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, a także  posiadania znacznych ilości środków odurzających. Następnie podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który jako środek zapobiegawczy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 28 – latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych.
Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony