Aktualności

Przedszkolaki z wizytą w Komisariacie Policji III w Krakowie

Data publikacji 22.09.2023

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Tygryski” odwiedziły policjantów w Komisariacie Policji III w Krakowie, gdzie miały okazję przyjrzeć się z bliska ich pracy i zadać sporo pytań. Funkcjonariusze skorzystali z okazji spotkania z dziećmi i omówili z nimi zasady bezpiecznego zachowania podczas zabawy.

21 września br. funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Krakowie odwiedzili niecodzienni goście. Podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Tygryski” zwiedzali komisariat i poznawali pracę policjantów. Przedszkolaki dowiedziały się, czym na co dzień zajmują się funkcjonariusze, mogły obejrzeć pomieszczenia jednostki, a także sprzęt wykorzystywany podczas pełnienia obowiązków służbowych policjantów.

Funkcjonariusze Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii wykorzystali tę okazję do omówienia z dziećmi zasad bezpieczeństwa podczas zabawy w przedszkolu, w domu oraz na podwórku. Mundurowi tłumaczyli w jaki sposób unikać zagrożeń przy kontakcie z nieznajomym, a także przypomnieli dzieciom o numerze alarmowym 112.

W trakcie spotkania nie zabrakło atrakcji - niewątpliwie jedną z największych była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu i własnoręcznego włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zakończyło się miłym akcentem - przedszkolaki w ramach podziękowania za wizytę przygotowały dla funkcjonariuszy kartkę w formie czapki policyjnej. 
 

  • policjantki otrzymują od dzieci kartkę w formie czapki policyjnej
  • dzieci w radiowozie w tle policjantka
  • pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków z policjantami w tle radiowóz
  • dzieci w policyjnym radiowozie
Powrót na górę strony