Aktualności

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” – warsztaty w powiecie dąbrowskim

Data publikacji 25.09.2023

W budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się warsztaty informacyjno-edukacyjne skierowane do osób starszych pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

W piątek (22.09.br.) w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej obyły się warsztaty dla seniorów pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, zorganizowane przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania z seniorami, dąbrowską jednostkę Policji reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Jacek Wójcik, który rozmawiał z uczestnikami o najczęstszych zagrożeniach w ruchu drogowym, z którymi osoby starsze mogą spotkać się w codziennym życiu.

Przypomniał o najważniejszych zasadach dotyczących ruchu drogowego, w szczególności o tych dotyczących pieszych i rowerzystów. W związku rozpoczynjącą się porą roku – jesienią, coraz wcześniej zapadającym zmrokiem, policjant przypomniał seniorom o stosowaniu elementów odblaskowych. Mundurowy poinstruował zebranych w jak korzystać z aplikacji: „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz w jaki sposób uchronić się przed oszustami np. „metodą na wnuczka”. Na koniec uczestnicy warsztatów zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, które są tak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zdjęcia: źródło – Powiat Dąbrowski

Powrót na górę strony