Aktualności

Kilogramy amfetaminy, mefedron, kokaina i dwóch gangsterów

Data publikacji 27.09.2023

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się rankiem 22 września br. w rejonie Ronda Ofiar Katynia w Krakowie. W rolach głównych wystąpili kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Krakowie. Niechlubnymi bohaterami tego odcinka zostali: 44-letni krakowianin i jego 37-letni wspólnik, znani stróżom prawa z prowadzenia narkotykowego biznesu.

44-letni diler wracał właśnie z nielegalnym, zakupionym w sąsiednim województwie towarem.  Jak zwykle o tej porze na ulicach Krakowa roi się od samochodów. Mężczyzna, jadąc wypożyczonym Audi A4 stał w korku. Prawdopodobnie zmierzał w kierunku Prądnika Czerwonego, gdzie wynajmuje mieszkanie z przeznaczeniem na magazyn narkotyków. Nieoczekiwanie dla niego do limuzyny podbiegli kryminalni, którzy od dawna mu się przyglądali. Zaskoczony nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia i stawiał bierny opór. Zanim został wyciągnięty z samochodu i zatrzymany przez funkcjonariuszy, zdążył jeszcze odrzucić na tylną kanapę pojazdu woreczek foliowy z amfetaminą. W audi policjanci znaleźli oprócz woreczków foliowych z białą substancją, saszetki z tzw. pakietami dilerskimi. Po zważeniu i przebadaniu testerem okazało się, że mężczyzna przewoził ponad 50g amfetaminy, niemal 10g metamfetaminy, prawie 21g MDMA oraz kokainę. Kolejno kryminalni wraz z 44-latkiem pojechali do lokum służącego za magazyn nielegalnych substancji. Pod wytypowanym adresem policjanci zastali 37-letniego wspólnika zatrzymanego. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty kryminalnych, stąd nie zdążył się pozbyć dowodów przestępczej działalności. Środki odurzające i psychotropowe leżały nie tylko w mieszkaniu, ale też na balkonie.  Ponad 5300 g amfetaminy, niemal 280g mefedronu, przeszło 213g kokainy, 30g suszu marihuany i 430 tabletek ecstazy to łączna ilość zabezpieczonych tam narkotyków. Część była już podzielona i przygotowana do sprzedaży. Według ustaleń operacyjnych - miała trafić do odbiorców z naszego województwa. W trakcie tej realizacji policjanci zabezpieczyli środki odurzające i psychotropowe o czarnorynkowej wartości sięgającej 300 tys. zł. Dodatkowo zatrzymali telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 62 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Obaj "biznesmeni" zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Odpowiedzą za posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Z uwagi na fakt, że byli już karani za przestępstwa narkotykowe, teraz za swoje czyny odpowiedzą w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

 

Film ujawnione_narkotyki.mp4

Pobierz plik ujawnione_narkotyki.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.12 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony