Aktualności

Brzescy policjanci rozmawiali z uczniami o zagrożeniach w sieci

Data publikacji 28.09.2023

Policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w sieci oraz zagrożeniach i konsekwencjach niezgodnych z prawem zachowań.

Warto wiedzieć, że nasze dzieci przeglądając różnego typu strony internetowe, mogą spotkać się z ogromnym natężeniem agresji. Z cyberprzemocą możemy mieć kontakt w formie agresywnych komentarzy na forach, pod artykułami czy na portalach społecznościowych, lub poprzez zamieszczanie kompromitujących materiałów, tworzenie obraźliwych stron, memów. Wszystkie te działania to forma hejtu, czyli mowy nienawiści. Pamiętajmy, że nasze dziecko może być dotknięte prześladowaniami ze strony rówieśników, lecz może być również tak, że będzie sprawcą tego typu przemocy wobec innych.
Podczas spotkania, które odbyło się wczoraj, 27 września br. w Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Podkreślili skalę zagrożeń w sieci oraz to, w jaki sposób można się przed nimi uchronić.  Omówili konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.

 

Powrót na górę strony