Aktualności

Zajęcia profilaktyczne z krakowskimi policjantami

Data publikacji 03.10.2023

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z podopiecznymi Centrum Integracji Społecznej Emaus. Funkcjonariusze poruszyli zagadnienia m.in. z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS”, to placówka, która prowadzi działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, a jej celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego i odpowiedzialnego życia.

Odwiedzający placówkę policjanci rozmawiali z grupą wychowanków ośrodka o tematach związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Prelekcja rozpoczęła się od poruszenia zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie funkcjonariusze omówili zagrożenia z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie w przestrzeni internetowej, oraz o konsekwencjach związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z sieci.

Został też poruszony temat przemocy. Policjanci wytłumaczyli na czym polega przemoc rówieśnicza, oraz omówili problem przemocy domowej. Jednocześnie udzielili wskazówek, gdzie należy szukać pomocy w takich przypadkach. Funkcjonariusze podkreślili, iż na przemoc w każdej formie zawsze należy bezwzględnie reagować i nie pozostawać wobec niej obojętnym, nawet jeżeli nie dotyczy nas samych.

Na koniec spotkania mundurowi wytłumaczyli słuchaczom ośrodka jak wyglądają zasady zgłaszania interwencji oraz przypomnieli o numerze alarmowym 112, przedstawiając przypadki w jakich należy z niego korzystać. Na koniec spotkania, uczestnicy zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa i sposobów radzenia sobie w sytuacjach wystąpienia zagrożenia.
 

Powrót na górę strony