Aktualności

Piknik z udziałem czchowskich policjantów

Data publikacji 03.10.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie aktywnie włączyli się w piknik dla dzieci i młodzieży zorganizowany na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tworkowej. Tematem przewodnim było przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. 

Problem uzależnień wśród młodzieży jest niezwykle trudny. Spożywanie środków psychoaktywnych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, ale także może przyczynić się do zachowań antyspołecznych, osłabia hamulce społeczne, nasila agresję, powoduje najczęściej absencję szkolną, nieprawidłową realizację obowiązku szkolnego oraz konflikty z rówieśnikami, rodzicami czy nauczycielami.

W obecnych czasach w społeczeństwie coraz częściej słyszymy o przypadkach osób nieletnich będących ofiarami różnego rodzaju uzależnień. Młodzież chętnie sięga po tytoń, narkotyki czy alkohol. Substancje te pozwalają iluzorycznie przenieść się w inny świat i zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego. Stąd pomysł zorganizowania pikniku, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na zagrożenia płynące z nałogów.

W projekcie „Profilaktyka Uzależnień – przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2023” uczestniczyli również funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czchowie. W sobotę, 30 września br. przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń, ale również o bezpieczeństwa na drodze oraz służby w Policji.

Mundurowi pogadankę zakończyli przeprowadzeniem konkursu z nagrodami oraz przekazaniem dzieciom opasek odblaskowych ufundowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Podczas pikniku rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pn. „Walczę z nałogami – wygrywam codziennie”. Jego celem było uwrażliwienie młodzieży na temat uzależnień oraz uświadomienie zagrożeń płynących z nałogów.

Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością przygotowując ciekawe prace. 
 

Powrót na górę strony