Aktualności

W Łososinie Dolnej policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, podsumowując realizację wniosków z ubiegłorocznej debaty

Data publikacji 05.10.2023

O bezpieczeństwie w rejonie szkoły podstawowej w Łososinie Dolnej policjanci miejscowego komisariatu rozmawiali 3 października br. z mieszkańcami i przedstawicielami gminnego samorządu. Celem debaty ewaluacyjnej było przedstawienie stanu bezpieczeństwa oraz realizacji wniosków wypracowanych podczas z ubiegłorocznego spotkania.

Pierwsza debata wyjściowa odbyła się 18 października 2022 roku, a impulsem do jej zorganizowania były informacje docierające do łososińskich policjantów m.in. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli nurtujące ich problemy związane z lokalnym bezpieczeństwem, zwłaszcza w rejonie parkingu przy miejscowej szkole podstawowej. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano wówczas zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, których celem była poprawa stanu bezpieczeństwa we wskazanym miejscu.

3 października br. w szkole podstawowej w Łososinie Dolnej ponownie zorganizowano debatę, tym razem ewaluacyjną, mającą na celu podsumowanie stanu realizacji wniosków i postulatów, które wspólnie wypracowano podczas ubiegłorocznego spotkania. Gospodarzami debaty byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej na czele z komendantem, asp. sztab. Bogdanem Wojtasem oraz kierownikiem Posterunku Policji w Gródku nad Dunajcem, asp. sztab. Janem Nowakiem. Na spotkanie przybyli mieszkańcy, a także przedstawiciele lokalnego samorządu – Wójt Gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek, Radny Gminy Łososina Dolna Sławomir Bryniak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej Anna Turek. Moderatorem debaty była podkom. Barbara Leśniak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Uczestnicy debaty mieli okazję zadawać policjantom pytania, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami działań zmierzających do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

 

  • komendant komisariatu prezentuje dane zebranym osobom
  • policjanci i wójt przy stole, przed nimi w rzędzie siedzą uczestnicy debaty
  • policjanci, wójt i dyrektor szkoły siedzą przy stole
Powrót na górę strony